2010

Sanaton teatteri/Non-verbal theatre

Mimbre (UK): Until Now
Paolo Nani (Italy/Danmark): Jekyll & Hyde
Okidok (Belgium): Slips Inside
URBAN 5: Storm (Germany): Solo for two; Bboy Ätä: ÄTÄ; Sara Hirn:The Blind Spot; Bboy Ätä ja Reija Wäre: The Flick; UMC feat. Rancid Rockers
Janne Raudaskoski (Finland): Watti Walopää

Konsertit ja Tapahtumateltta/Concerts and Event Tent

Linda Tilley and the Cultural Heritage Choir (USA) ja Lauluyhtye Rajaton
Tokyo Philharmonic Chorus (Japan)
Laura Pyrrö, Tiia Louste ja Susanna Pajukangas: Ainon ääni
Yasmin Levy (Israel)
Farmers Market (Norway)
Cedric Watson and the Bijou Creole (USA)
Vuokko Hovatta
J. Karjalainen Polkabilly Rebels
Anna Puu
Belle Who
Ulla Tapaninen ja Nasevat Kurtut
Topi Mikkola: Mie olen niin mahtava mies
Stand uppia: Pirjo Heikkilä, Jussi Simola, Joni Koivumäki, Jonas Nordman, Teemu Vesterinen

Somethin´Else

Dalindéo
Jukka Eskola Quintet
Jaska Lukkarinen Trio
DJ:t Matti Nives ja Timo Lassy
National RGB VJ:t

The Payback Jam – Battles in Hiphop newstyle and Beakdance

Judges: Ätä (Ghost Crew, Freedom of Freestyle), Hatsolo (Flo-mo), Jenni Heikkinen (CLEVA), Mikko Ahlgren (Midpoint Rockers), Lasa (Natural Hype)
DJ:t Tiskiponi, Timber, I-Spin, YouSoJuicy

Kokoperheen Kesä/Children and the whole family

Teatterikone: Ronja Ryövärintytär metsäseikkailu
Teatteri Mukamas: Oppipoika
Teatteri Mukamas: Kuulento
Tanssiteatteri MD: Arabian jänis
Tätitrio: Unonen
Timo Lievemaa ja Jussi Siukonen
Tapio Salomaa
Lastenmusiikkiyhtye Loiskis
Aarresaari – koko perheen toiminnallinen puistopäivä

Finncon2010

Ellen Kushner (USA)
Pat Cadigan (USA)
Sari Peltoniemi
Liisa Rantalaiho

”Mitä noi tekee?!”/ Street program

Tanssiteatteri Minimi
Emma Tolander (Sweden) & Sebastian Lopez-Lehto
Jari Siljamäki & Ville Ojanen: Kabaree aksident
The Consept of Dash –parkourryhmä: Riskiraksa
Rock´n´Swing Dance Club Break
Naiskuoro Vaput
Pirkko ja Klassikot
MotoriikkaMiikka
Cooma Dance Academy
Payback jam
Operettiteatteri Bravo
Okidok (Belgium)
Jussi Siukola ja Timo Lievemaa
Yasmin Levy (Israel)
Janne Raudaskoski
Mimbre (UK)
Teatterikone
Lastenmusiikkiorkesteri Loiskis